Masné výrobky tepelně opracované

Vídeňský párek

Masný výrobek tepelně opracovaný, vynikající svou velice jemnou a lahodnou chutí, která je kombinována bílým pepřem, sladkou paprikou, zázvorem, kardamonem a dalším aromatickým kořením.

Pro docílení typické narůžovělé barvy tohoto výrobku doporučuje ALFA-FOOD pouze kombinaci vepřového masa popř. jedlého oleje. Toto je nutné mít na zřeteli i při zauzování tohoto výrobku nižší intenzitou kouře. Tento výrobek má mít pevnou a křehkou konzistenci, obal výrobku musí být napnutý a po ohřátí musí tento výrobek výrazně křupat.

Tato kriteria jsou zohledňována v tvorbě receptur koření, ale zároveň i ve výběru surovin při zpracování.

Kořenící směs: Vídeňské párky kombi
Dávkování: 9,5 g na 1 kg výrobku

Jemné párky

Masný výrobek tepelně opracovaný, který se řadí mezi modernější výrobky, zvláště svým kolagenním obalem. I tento výrobek má na trhu masa a uzenin své místo a je vyhledáván konzumenty uzenin.

Chuť je velice vyvážená po kouři a jemně kořeněná černým pepřem a muškátovým ořechem. Konzistence výrobku pevná a soudržná, barva růžová a povrch typicky zabarven po uzení.Výběr surovin - ALFA-FOOD doporučuje kombinaci hovězího a vepřového masa případně bílkovinné a kolagenní emulze. Důležité je velice jemné vypracování výrobku, které zaručí pevnou emulgaci tuků, což se projeví při samotné konzumaci ohřátého výrobku, který propouští jen příjemné množství šťávy.

Kořenící směs: Jemné párky kombi
Dávkování: 7 g na 1 kg výrobku

Špekáčky

Drobný masný výrobek tepelně opracovaný. Typicky staročeský výrobek, který je nejprodávanější uzeninou na tuzemském trhu. Je vhodný ke konzumaci za studena i za tepla jako opečený na ohni. Samozřejmě se nesmí zapomínat na velice oblíbené utopence.

Chuť tohoto výrobku je výrazná po uzení, tvořená černým pepřem, paprikou, česnekem a muškátovým ořechem.Výběr surovin je závislý na hovězím mase, vepřovém mase s kůží a kvalitním vepřovém sádle, které je použito v drobném zrnění jako vložka. Vypracování tohoto výrobku spočívá v přípravě jemné spojky z hovězího a vepřového masa, do které je zapracováno vepřové sádlo na velikost zrn cca 3 mm.

Tento výrobek musí být šťavnatý, což zaručuje podíl vepřového masa a sádla. Jeho konzistence by však měla být soudržná a pevná, pak lze tento výrobek s dobrým pocitem opékat na ohni a zažít tak pro nás všechny velice příjemnou letní atmosféru.

Kořenící směs: Špekáčky kombi
Dávkování: 9 g na 1 kg výrobku

Šunkový salám

Masný výrobek tepelně opracovaný, který rozeznáváme jako vařený i uzený. Šunkový salám patří mezi nejprodávanější výrobky své třídy. Je nejčastěji používán k přípravě chlebíčků, obložených mís i svačin. Je vhodné ho použít k přípravě bramborového salátu, nebo jako doplněk k celé řadě pokrmů.

Jeho chuť je jemná, po vepřovém mase tvořená kombinací černého a bílého pepře, česneku a muškátového ořechu.

Vzhled tohoto výrobku je tvořen v nákroji tzv. spojkou - jemně vypracované dílo světlejší barvy a vložkou - větší kousky vepřové kýty. Visuální poměr mezi spojkou a vložkou doporučujeme 30 na 70 %.

Konzistence pevná a soudržná zajišťující dobrou krájitelnost výrobku.

 

Výběr surovin - vložka by měla být jednoznačně připravována z vepřové kýty, která je rozzrněna na kousky o velikosti 3-4 cm.

Spojka - dle přání zákazníka je možná výběrem pouze z vepřového masa, kdy se dosáhne požadovaného kontrastního rozdílu vložky a spojky. A nebo kombinací vepřového a hovězího masa, pak se stává nákroj výrobku jednobarevný.

Kořenící směs: Šunkový salám kombi
Dvkovánáí: 4 g na 1 kg výrobku
Použitý lák: Superlack 50
Dávkování: 2,4 % včetně nástřiku

Anglická slanina

Masný výrobek tepelně opracovaný třídy speciality, který patří k nejvyhledávanějším masným výrobkům tuzemského trhu a lze jej konzumovat za studena nebo jeho možné použít jako slaninu do celé řady pokrmů i pro špikování masa.

Hlavní surovina pro tento výrobek jsou vybrané vepřové boky, které jsou nasoleny lákem a masírovány pro své typické zkřehčení.

Nositelem chuti výrobku je jemné zauzení a kulérový pokryv, ale v neposlední řadě i použitý lák. Chuť tohoto výrobku je slanonasládlá po kuléru a je jemně doprovázena nádechem kouře.

Vzhled, tak velice důležitý, musí být tvořen typicky červeno růžovou barvou svaloviny, prostřídán bílou vrstvou tuku. Okraj výrobku je zabarven po použitém kuléru. Konzistence pevná a nákroj výrobku musí být suchý, nesmí pronikat ven použitý lák. Výrobek si musí při krájení zachovávat svou formu.

Použitý lák: Superlack 30 U
Dávkování: 2 % včetně nástřiku

Debrecínská pečeně

Masný výrobek tepelně opracovaný zařazený mezi speciality. Velice vhodný doplněk obložených mís a chlebíčků, který je vyhledáván pro svůj velice libový vzhled tvořený dvěma pečeněmi, které jsou přikládány k sobě a formovány kulatou formou.

Hlavní surovinou je vepřová pečeně, která je v poslední době upravována úplným odstraněním tukového krytí. Tato surovina je nasolena a za pomoci připraveného láku masírována pro pevné zapracování láku a zároveň pro zkřehčení výrobku. Dále je výrobek formován a tepelně opracován, poté následuje obarvení jeho povrchu kombinací pálivé a sladké papriky a jemné zauzení, o čemž svědčí jeho chuť.

Chuť tohoto výrobku je velice jemná po použité libové svalovině a je doprovázena jemným nádechem papriky a kouře.

Konzistence je pevná a soudržná, což umožňuje krájení na slabé plátky.

Použitý lák: Superlack 50 U
Dávkování: 3,5 % včetně nástřiku

Představení firmy

ALFA-FOOD s.r.o. is a company that has enjoyed a stable position in the market for ten years now. The company does business domestically and has lately moved into the foreign market.

The company specializes in the design, development, and presentation of additives, mixtures of additives, spices and seasonings for the meat industry and the subsequent production, distribution and sale of additives, mixtures of additives, spices and seasonings. The design, development and subsequent presentation involve employees with professional qualifications and years of experience in the industry, because the company prides itself on expertise, knowledge, experience and technological service.

Production is done on a customized basis, which enables a flexible response to the individual requirements of each customer. The individual approach given to each customer makes it possible to create special, unique and exclusively supplied products, ensuring the uniqueness and specificity of the final products of our business partners.